Úprava běžeckých stop na Dolní Moravě je spolufinancována Pardubickým krajem.

 
Zimní lyžařské běžecké stopy Dolní Morava
 
Aktuální informace Mapa upravenosti Kdo stopy upravuje Důležité odkazy
 
 

Kdo stopy upravuje

V rámci projektu "Běžkování v turistické destinaci Králický Sněžník – Snieznik - Góry Bialskie" byly v roce 2013 do oblasti Králického Sněžníku pořízeny 3 rolby pro úpravu běžeckých tratí a jeden skútr. Na projektu se podílelo Sdružení obcí Orlicko (jehož členy jsou mimo jiných Obec Dolní Morava a Červená Voda), Staré Město pod Sněžníkem a Stronie Śląskie. Jedna rolba připadla do oblasti Dolní Moravy, druhá do oblasti Červené Vody a třetí do polské části Králického Sněžníku, kam připadl také skútr. V rámci celého projektu vznikla velká oblast se spoustou vzájemně propojených udržovaných běžeckých tras.

Provoz rolby v oblasti Dolní Moravy zajišťuje Obec Dolní Morava. Náklady na úpravu běžeckých stop hradí Obec Dolní Morava ze svého rozpočtu. Na náklady přispívá na území Pardubického kraje Pardubický kraj a na území Olomouckého kraje Sdružení cestovního ruchu Jeseníky.

"běžkyDM" jsou projektem Obce Dolní Morava na zviditelnění upravovaných běžeckých lyžařských stop v okolí Dolní Moravy. Součástí tohoto projektu je tento web, facebook a zobrazování upravených úseků stop na portálu bilestopy.cz; v plánu je také pořízení jednoduché tištěné mapky pro návštěvníky a značení tras v terénu.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat prostřednictvím facebooku nebo e-mailu info@bezkydm.cz